EVALD OKAS MUUSEUM NÄITUSED SUVEKOOL KURSUSED HAAPSALU KLAASIPÄEVAD
in english
Evald Okase Muuseum
2017
2015
2013
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Haapsalu Klaasipäevad
Haapsalu Klaasipäevad

Rahvusvaheline Kuuma Klaasi Sümpoosion, mida tuntakse ka Haapsalu Klaasipäevade nime all, on rahvusvaheliselt tunnustatud professionaalne erialasündmus, mida viib läbi klaasikunstnik Kai Koppel koostöös Kati Kerstna ja Kairi Orgusaarega.

Üritusele, mille missiooniks on klaasikunsti tutvustamine ja sellega tegelemise aktiviseerimine, kogunevad eri maade kunstnikud, et üheskoos puhuda ja valada sulaklaasi.

Kuuma Klaasi Sümpoosion on omalaadne performance-workshop, kuhu kõik huvilised on oodatud jälgima loomingulist protsessi klaasi kuumast ja vedelast olekust kunstiteoseks või tarbeesemeks saamiseni.

Kursuste ja workshoppide tarvis on muuseumi õuele rajatud klaasistuudio, mis sealsete ahjude ja inventari tõttu on hetkel ainuke omataoline Eestis ning mida jätkuvalt täiendatakse ja täiustatakse. Evald Okase Muuseumi klaasistuudio ning klaasipäevad annavad kunstnikele erakordse võimaluse kuuma klaasiga eksperimenteerimiseks, koos töötamiseks ja kogemuste vahetamiseks. Klaasistuudios toimuvate workshoppide tööprotsessi jälgimine on atraktiivne vaatemäng ka muuseumi külastajatele.

Sümpoosioni lõpetab alati näitus, kus on võimalik näha klaasipäevade jooksul valminud eksperimentaalseid töid.

Evald Okase Muuseum | Karja 24, Haapsalu | eo.muuseum@gmail.com