EVALD OKAS MUUSEUM NÄITUSED SUVEKOOL KURSUSED HAAPSALU KLAASIPÄEVAD
in english
Evald Okase Muuseum
MUUSEUMIST
MTÜ
PILETIHINNAD
NÄITUSESAALID
TOETAJAD
PAKKUMISED TOETAJATELT
TOETA MUUSEUMI
UUDISTE ARHIIV
LINGID
Muuseumist

Evald Okase Muuseum on eramuuseum, mis tegutseb Haapsalu linnas alates 2003. aastast.

Muuseumi missiooniks on koguda, säilitada ja eksponeerida kunstnik Evald Okase ning tema pereliikmete loomingut, mida suvekuudel näitustena eksponeeritakse. Lisaks Evald Okase ja tema perekonda kuuluvate kunstnike töödele on suvises näituste programmis väljapanekuid ka teistelt kunstnikelt. Näitusetegevuse kõrval toimuvad muuseumis kunstikursused ning kultuurisündmused.

Muuseumile lisab eripära algselt kõrtsiks ehitatud hoone 19. sajandi keskpaika ulatuv ajalugu ning sellest tulenev isikupärane õhkkond majas.

Maja enne
Maja vanasti

Linnaelanikele ja külalistele on peamiseks magnetiks muuseumis pidevalt täiendatav püsiekspositsioon Evald Okase arvukatest teostest. Samuti on populaarsust ja palju huvilisi leidnud mitmel pool Euroopas tuntud Rahvusvaheline Kuuma Klaasi Sümpoosion ja igasuviselt korraldatav kunstiharidusprogramm Suvekool, mis pakub huvilistele võimalust osaleda maali-, graafika- ja joonistamise kursustel. Muuseumis viiakse läbi ka lastele suunatud kunstikursusi, võõrustatakse kontserte, Pärnu Antropoloogia Filmifestivali ning täiendõppe kursusi.

Muuseum on avatud külastajatele avatud vaid suvekuudel.

Maja enne
Evald Okase Muuseum | Karja 24, Haapsalu | eo.muuseum@gmail.com