EVALD OKAS MUUSEUM NÄITUSED SUVEKOOL KURSUSED HAAPSALU KLAASIPÄEVAD
in english
Evald Okase Muuseum
MUUSEUMIST
MTÜ
PILETIHINNAD
NÄITUSESAALID
TOETAJAD
PAKKUMISED TOETAJATELT
TOETA MUUSEUMI
UUDISTE ARHIIV
LINGID
Sinu võimalus toetada Evald Okase Muuseumi tegevust

2003. aasta suvest tegutsenud Evald Okase Muuseum on saanud kuurortlinna üheks oluliseks kultuurimagnetiks.

Muuseumi avamisele järgnenud aastad on olnud edukad ning selle tegevus on leidnud palju poolehoidjaid ja huvilisi üle Eesti ja väljastpoolt Eestit. EO Muuseum on leidnud toetust linnavõimude poolt ning pälvinud Läänemaa ühe enim külastatud turismiobjekti tiitli.
Muuseumi senine edukas tegevus näitab, et loodu on Haapsalu linna ja Läänemaa piirkonna jaoks oluline institutsioon. Muuseumi suvised näitused on alati kõrge külastatavusega, rohkelt on osalejaid Suvekooli kursustel, tuntud ja oodatud sündmuseks on saanud Rahvusvahelised Klaasipäevad ning laste kunstipäev. Lisaks juba traditsiooniliseks muutunud sündmustele püüab muuseum igal suvel oma külastajatele ka midagi uut pakkuda. Nii ilmestavad muuseumi suve alati erinevad kuraatoriprojektid, näitused ja muud sündmused.


Evald Okas

Hoolimata aktiivsest huvist ja osavõtust muuseumi suvistest tegevustest on hoone lõplik renoveerimine ressursside nappuse taha pidama jäänud ning seetõttu on maja avatud vaid suvekuudel.

Algselt, 19. sajandi keskel, kõrtsihooneks ehitatud maja taastamistöid täielikust amortisatsioonist on E.Okas seni ise finantseerinud. Ümberehituse planeerimise, muuseumi tegevuse juhtimise, arendamise ja püsimajäämisega tegeleb kogu nimeka kunstniku perekond, lapsed ning lapselapsed.

Muuseumi visiooni kohaselt viiakse hoones lõpule remonditööd, mis võimaldaksid maja kasutada aastaringselt tegutseva aktiivse kunstikeskusena. Keskuses saaksid tegutsema avatud graafika- ja klaasitöökoda, väike muuseumi pood ning külalisateljee. Aset hakkaksid leidma kunstikursused, meistriklassid, õpitoad, täiendõpped. Tegevusse saavad olema kaasatud võimekad ning tunnustatud kunstnikud ja õppejõud nii Eestist kui välismaalt.
Aastaringselt aktiivselt tegutsev keskus rikastaks piirkonna kultuurielu ning pakuks linnaelanikele (lapsed, noored, täiskasvanud) ja seal puhkust veetvatele külalistele võimalusi nii loominguliseks tegevuseks kui ka lihtsalt kõrgetasemelise meelelahutuse nautimiseks.

Muuseumi tegevust on seni lisaks Haapsalu linnavalitsusele toetanud ka Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond ning Hasartmängumaksu Nõukogu. Lisaks riiklikele fondidele on välja kujunenud mõnest ettevõttest koosnev toetajaskond (http://www.evaldokasemuuseum.ee/muuseum/toetajad.html), mis aitab kaasa muuseumi tegevuse jätkumisele.
Usume, et leidub veelgi eraisikuid ja ettevõtjaid, kellele Evald Okase loomingu kogumine, säilitamine ja eksponeerimine ning muuseumi olemasolu on oluline.
Kõigile neile, kellele Evald Okase looming on südamelähedane, kes usuvad, et see vajab väärikal moel säilitamist ning kes peavad oluliseks muuseumi tegevuse jätkumist ning arendamist kunstikeskuseks, on võimalik anda oma panus muuseumi ehitustööde jätkamisse ning muuseumi tegevuse arendamisse toetades seda endale sobiva summaga.

MTÜ liikmed tänavad kõiki praeguseid ning tulevasi muuseumi toetajaid.

Toetus on võimalik kanda Evald Okase Muusemi kontole: EE832200221022264616, Swedbank

Kohtumiseni Evald Okase Muuseumis!

Evald Okase Muuseum | Karja 24, Haapsalu | eo.muuseum@gmail.com